Skip to content

XTB TRADEBEAT

Bitcoin w odwrocie po ostrych słowach Buffeta

Podsumowanie:

  • Warren Buffet nazywa Bitcoina "trutką na szczury" w trakcie corocznego spotkania akcjonariuszy Berkshire Hathaway
  • Nick Colas, założyciel DataTrek Research doradza wstrzymanie się z kupnem Bitcoina
  • Izraelska firma zajmująca się wydobyciem kryptowalut pozywa krajowy bank za zamknięcie rachunku

Warren Buffet podczas swojego corocznego przemówienia w ramach spotkania akcjonariuszy jego firmy inwestycyjnej powiedział również kilka słów na temat rynku kryptowalut. Stwierdził on, że Bitcoin jest "trutką na szczury", choć z drugiej strony przyznał jednocześnie, że nie rozumie technologii Bitcoin. Jego słowa nie powinny być jednak zaskoczeniem, gdyż już wielokrotnie wcześniej wskazywał, że Bitcoin jak i inne kryptowaluty słabo zakończą swój żywot. Pomimo tego, że nie jest to nowe stanowisko, to jednak możliwe, iż Bitcoin reaguje na te doniesienia ze strony Buffeta, cofając się z 10000 do poziomu 9200 USD. Technicznie widać możliwość zejścia na niższe poziomy, biorąc pod uwagę dosyć wyraźny opór wyrysowany przez długoterminową średnią kroczącą oraz właśnie poziom 10000 USD. 

link do pliku

Bitcoin stracił nieco w impecie wzrostowym i po sile ostatnich świec widać, że kryptowaluta może kierować się niżej. Źródło: xStation5

Nick Colas, współzałożyciel DataTrek Research doradza wstrzymanie się z kupnem Bitcoina

Kryptowaluty straciły wyraźnie od początku tego roku, co dało pokusę niektórym inwestorom do kupowania w celu osiągnięcia szybkiego zysku przy nagłym odbiciu, podobnie jak było to pod koniec zeszłego roku. Niemniej, ilość specjalistów wskazujących na szybkie odbicie kryptowalut znacznie zmalała. Co więcej, jeden z najważniejszych analityków zajmujących się Bitcoinem, Nick Colas przyjmuje zachowawczą postawę. W wywiadzie dla CBNC wskazał, że inwestorzy powinni unikać Bitcoina ze względu na brak podstaw fundamentalnych do jego umocnienia. Jego zdaniem wzrosty Bitcoina są zdecydowanie zbyt wysokie, podobnie jak jest to z niektórymi topowymi spółkami technologicznymi (FANG). Colas wskazał, że liczba portfeli Bitcoinów rośnie bardzo wolno (2,2% w zeszłym miesiącu, w porównaniu do 5-7% w miesiącach poprzednich). 

link do pliku

Dash znajduje się bardzo blisko kluczowego wsparcia. Źródło: xStation5

Firma wydobywcza Bitcoina z Izraela pozywa krajowy bank za zamkniecie konta bankowego

Union Bank of Israel jest 6 największym bankiem w Izraelu i został on ostatnio pozwany przez firmę zajmującą się wydobyciem Bitcoina za zamknięcie konta bankowego po 3 miesiącach prowadzenia operacji. W oświadczeniu bank wskazał, że nie zamierza już więcej przyjmować funduszy od giełd kryptowalut i odsyłał pozyskane pieniądze ze swoich kont. Izrael jest jednym z państw, które nie są zbyt przyjazne dla kryptowalut, a w szczególności obecny tam system bankowy. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.