Skip to content

XTB TRADEBEAT

Bitcoin traci po słowach prezesa JPMorgan

Streszczenie:

  • Prezes JPMorgan, Jamie Dimon, ostrzega, że byłby skłonny zwolnić pracowników tradujących na Bitcoinie, gdyż jego zdaniem jest to oznaka głupoty. 
  • Po komentarzach prezesa JP Morgan cena Bitcoina spadła poniżej 4000 USD. 
  • Trzecia co do wielkości giełda Bitcoina w Korei Południowej zezwala na fizyczną wymianę kryptowaluty.

Inwestując na rynku należy mieć świadomość, jak dużo może zależeć od komentarzy znanych osobistości w świecie finansów. Bez cienia wątpliwości do takiego szanowanego grona zalicza się prezes JP Morgan, Jamie Dimon. Podczas wczorajszego wystąpienia otwarcie skrytykował on rynek kryptowalut, oświadczając, że byłby skłonny zwolnić pracowników tradujących na Bitcoinie argumentując, że jest to oznaka głupoty. Ponadto dodał, że euforia kryptowalutami zakończy się źle. Dimon wprost prognozuje rychły krach na tym rynku. Gdyby to było mało, nazwał kryptowaluty jednym wielkim oszustwem oraz ocenił, że są one gorsze od bańki spekulacyjnej na rynku tulipanów (nawiązanie do historii z XVII wieku, kiedy to po wystrzale cen tulipanów szybko nadszedł ich krach).

Prezes JP Morgan najdelikatniej mówiąc nie jest fanem kryptowalut. W następstwie jego komentarzy notowania Bitcoina wyraźnie zanurkowały, ciągnąc za sobą pozostałe popularne cyfrowe waluty. Warto odnotować, że w tym samym czasie ceny złota zaliczyły jedynie umiarkowanie cofnięcie, co może kwestionować wcześniejsze postulaty niektórych uczestników rynku, aby traktować Bitcoina, jak inne "bezpieczne przystanie". 

link do pliku

 Podczas gdy Bitcoin się cofał pod wpływem słów Dimona, ceny złota zachowały spokój. Źródło: xStation5

Co ciekawe, Dimon przyznał, że sam nie inwestowałby licząc na spadki cen Bitcoina, ponieważ nie jest w stanie przewidzieć, jak jeszcze wysoko mogą one zajść. Zaznaczył też, że kryptowaluty są dobrym narzędziem do zatajenia danych zlecającego transakcję, co jest szczególnie ważną zaletą dla świata przestępczego.

link do pliku

 Na interwale D1 widać wyraźny impet sprzedających na Bitcoinie. Notowania złamały ważne wsparcie w postaci poziomu 4066 USD. Kolejnym celem dla niedźwiedzi może być ruch w stronę 3850 USD, bądź niżej. Źródło: xStation5

Warto też odnotować, że trzecia co do wielkości południowokoreańska giełda Bitcoina, Coinone, umożliwia fizyczną formę wymiany kryptowalut, w tym Bitcoina, Ethereum (ETHUSD) oraz Ripple (XRPUSD). Ponadto w kompleksie zainstalowany jest "bitcoinowy" bankomat, a także monitory z rynkowymi informacjami i zapewniony jest kontakt z konsultantami. 

link do pliku

 Wygląd z środka giełdy bitcoinowej Coinone. Źródło: bitcoin.com

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.