Skip to content

XTB TRADEBEAT

Bitcoin szturmuje poziom 6000 USD, zbliża się kolejny podział

Streszczenie:

  • Bitcoin (BTCUSD na platformie xStation5) przebija się po raz pierwszy w historii ponad barierę 6000 USD
  • Zbliża się kolejny podział Bitcoina - w środę 25 października ma powstać Bitcoin Gold
  • Na pozostałych kryptowalutach widać spadki, gdyż inwestorzy chcą zaksięgować zyski przed nastąpieniem podziału
  • Korea Południowa chce wprowadzić nadzór nad transakcjami z udziałem Bitcoina

Historia lubi się powtarzać. Jeśli i tym razem to powiedzenie okażę się prawdziwe, to rajd na Bitcoinie powinien trwać dalej, nawet pomimo zbliżającego się kolejnego podziału. Notowania tej kryptowaluty w piątkowe popołudnie poszybowały ponad barierę 6000 USD, prawdopodobnie właśnie z uwagi na oczekiwany jej podział, do którego ma dojść w najbliższą środę, wtedy można też spodziewać się większej zmienności. W efekcie podziału ma powstać Bitcoin Gold. Dlaczego jednak tradycyjny Bitcoin miałby zyskiwać z uwagi na pojawienie się bądź co bądź nowego konkurenta? Posiadacze tradycyjnej wersji tej cyfrowej waluty mają bowiem dostać pewną wartość Bitcoin Gold, co daje im "darmowy" zarobek. Co więcej, zbliżający podział przypomina sytuację z wakacji, kiedy to powstał Bitcoin Cash. Dlatego też inwestorzy chcąc skorzystać na nowym podziale utrzymują wysoki popyt na tradycyjnego Bitcoina. 

link do pliku

Po ataku na barierę 6000 USD, notowania Bitcoina nieco się cofnęły i obecnie testują istotną strefę wsparcia. Jeśli sprzedającym udałoby się zejść poniżej bariery 5800 USD, wtedy można będzie się spodziewać głębszej korekty, nawet w stronę 5300 USD. Niemniej jednak należy przyznać, że momentum popytowe pozostaje mocne. Źródło: xStation5

Podczas gdy Bitcoin w ostatnim czasie jest wyraźnie na fali, pozostałe krytpowaluty nie radzą już sobie tak dobrze, a nawet można odnieść wrażenie, że zbliżający się podział sprzyja wyprzedaży. Zarówno Dash (DSHUSD), Ethereum (ETHUSD) oraz Ripple (XPRUSD) wytraciły impet wzrostowy w trakcie piątkowego popołudnia. Być może już po powstaniu Bitcoin Gold, dojdzie do powrotu popytu na te instrumenty.

link do pliku

 Podczas gdy Bitcoin cieszy się wysokim popytem, pozostałe kryptowaluty znajdują się w defensywie. Źródło: xStation5

Warto też wspomnieć o Korei Południowej, która zamierza wprowadzić przepisy prowadzące do szerszego nadzoru nad rynkiem kryptowalut oraz transakcjami realizowanymi przy ich udziale. Prace nad takimi rozwiązaniami powinny przyspieszyć, po wydaniu odpowiednich zaleceń przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW). MFW zaznaczył, że należy wprowadzić regulacje kontrolujące rozwój nowych technologii dla sektora finansowego, aby zapewnić transparentność i warunku uczciwej konkurencji. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.