Skip to content

XTB TRADEBEAT

Bitcoin ponownie traci na kolejnych zakazach reklam

Podsumowanie:

  • Bing ogłasza się blokuje wszelkie reklamy związane z kryptowalutami, ze względu na dużą szkodę na swoich klientów
  • Lael Brainard z Fed wygłasza swoją opinię na temat kryptowalut
  • FedEx testuje technologię blockchain, aby nie pozostać w tyle z technologią

Do grupy wielkich firm internetowych zakazujących reklam kryptowalut dołącza kolejna. Oprócz Google’a, Twitter’a oraz Facebook’a dołącza Bing. Bing jest usługą wyszukiwania, która należy do kolejnego giganta technologicznego, czyli Microsoftu. Bing, który podobnie jak wyszukiwarka Google’a daje możliwość wyszukiwania stron, zdjęć, czy wideo, wypuścił oświadczenie podane przez Melissę Alsoszatai-Petheo, która wskazała, że kryptowaluty oraz produkty z nimi związane nie są regulowane, obarczone wysokim ryzykiem dla użytkowników i firma nie zamierza uczestniczyć w promowaniu w potencjalnym oszukiwaniu klientów. Głównym celem jest ochrona użytkowników przed ryzykiem, dlatego firma nie pozwala na promowanie reklamami kryptowalut, instrumentów powiązanych z kryptowalutami, czy nieregulowanych opcji binarnych. Można jasno stwierdzić, że taka decyzja nie jest zbyt dobra dla całego rynku kryptowalut. 

link do pliku

Bitcoin nie dał rady przekroczyć poziomu 8800 USD. Co więcej mamy do czynienia z zawiązaniem się negatywnego sygnału poprzez krzyż średnich 50 oraz 200 okresowych. Źródło: xStation5

Brainard z Fed przedstawia swoje zdanie na temat rynku kryptowalut

Początek tego tygodnia przyniósł nam opinię na temat rynku kryptowalut ze strony Bullarda, która była raczej mieszana i nie dawała dużej wagi dla przyszłości tego rynku. Brainard z kolei wskazała, że kryptowaluty dają duże możliwości technologiczne, ale jednocześnie stanowią również spore ryzyka. Podobnie jak Bullard wskazała, że duża zmienność Bitcoina daje mu bardzo ograniczoną funkcję w postaci pieniądza płatniczego. Członkini Fed podkreśliła, że kryptowaluty powinny być monitorowane, nawet teraz, kiedy nie stanowią one ryzyka dla systemu finansowego. Na koniec powiedziała ona, że nie ma potrzeby do tworzenia FedCoinu w obecnym czasie. 

link do pliku

Po przekroczeniu wsparcia na poziomie 145 USD, Litecoin testuje ostatnie lokalne dołki i może kierować się niżej. Kolejne ważne wsparcie dopiero przy poziomie 105. Źródło: xStation5

FedEx testuje wykorzystanie technologii blockchain

FedEx, logistyczny gigant testuje w ostatnim czasie wykorzystanie technologii blockchain w celu zrewolucjonizowania sektora. Zdaniem CEO spółki, w wywiadzie dla Bloomberga, wykorzystanie blockchainu doprowadzi do rewolucji w łańcuchu dostaw, transporcie oraz logistyce. Według Deloitte’a, aż 10% globalnego PKB może być zbudowanych na aplikacji technologii blockchain w wielu rejonach gospodarki, takich jak np. logistyka. 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.