Skip to content

XTB TRADEBEAT

Bitcoin na nowych szczytach po decyzji CME

Streszczenie:

  • Chicago Mercantile Exchange (CME) zapowiada wprowadzenie przed końcem roku kontraktów futures na Bitcoina (BTCUSD na platformie xStation5)
  • Rynek reaguje na tę decyzję wzrostami - Bitcoin ustanawia nowe historyczne szczyty
  • Rozwój instrumentów pochodnych na krypotwaluty stanowi kolejny krok w budowaniu ich pozycji jako aktywa inwestycyjnego

 CME ogłosiło dziś plan uruchomienia kontraktów futures na Bitcoiny i w przypadku braku obiekcji ze strony regulatora powinno do tego dojść jeszcze w tym roku. CME jest wiodącą globalną giełdą, gdzie odbywa się handel opcjami oraz kontraktami terminowymi. Jej decyzja o włączeniu do obrotu kontraktów na Bitcoina była spowodowana wzrostem zainteresowania tym aktywem ze strony inwestorów. W efekcie notowania tej cyfrowej waluty wzbiły się na nowe historyczne szczyty. 

Powstanie instrumentów pochodnych opartych o Bitcoina wskazuje, że kryptowaluty są coraz poważniej traktowane za potencjalne aktywa inwestycyjne, co oczywiście sprzyja ich cenom. Z tego powodu Tom Lee z Fundstrat podniósł swoją cenę docelową dla Bitcoina do 20 tys. USD, która miałaby zostać osiągnięta do 2022 roku. CME to nie jedyna giełda, która zamierza  wprowadzić kontrakty futures na Bitcoina. Wcześniej taki ruch zapowiedziała największa giełda opcyjna w USA, czyli Chicago Board Options Exchange (CBOE). CBOE ma udostępnić handel takimi instrumentami na początku 2018 roku. Co więcej, "wejście" kryptowalut na regulowane rynki powinno sprzyjać wzrostowi ich płynności, a ten czynnik może przyciągać kolejnych inwestorów.

Reakcja Bitcoina była wyraźnie pozytywna. Bykom udało się wybić opór w postaci poziomu 6190 USD, który teraz powinien służyć za wsparcie. Po ewentualnym re-teście tej bariery można będzie się spodziewać ruchu w kierunku górnego ograniczenia kanału wypadającego powyżej 6500 USD.

link do pliku

 Po decyzji CME notowania Bitcoina wybiły opór wspinając się tym samym na nowe historyczne szczyty. Kolejnym celem dla kupujących może być ruch w kierunku górnego ograniczenia kanału. Źródło: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.