Skip to content

XTB TRADEBEAT

Bitcoin na nowych szczytach, kolejne restrykcje prawne na horyzoncie

Streszczenie:

  • Bitcoin (BTCUSD) w niedzielę wyznaczył nowe szczyty wspinając się powyżej 6200 USD
  • Sektor związany z Bitcoinem generuje coraz więcej miejsc pracy, szczególnie przy zarządzaniu ICOs
  • Wietnamski bank centralny zamierza zdelegalizować obrót Bitcoina wprowadzając nowe regulacje na rynek kryptowalut

Notowania Bitcoina rozpoczęły nowy tydzień w pozytywnych nastrojach po tym jak w niedzielę udało się ustanowić nowe szczyty. Cena sięgnęła wtedy niemal 6300 USD (notowania wg platformy xStation5), aby potem nieznacznie się cofnąć. Ponownie trudno wskazać na jednoznaczną przyczynę rajdu z  weekendu, aczkolwiek sporo się mówi w tym kontekście o podziale, o którym pisaliśmy w piątek.  Bitcoin zyskał na wartości już ponad 500% licząc od początku roku, co głównie było za sługą rosnącej akceptacji, jako środka płatniczego oraz rosnącej ogólnej popularności kryptowalut.

link do pliku

 Bitcoin wyznaczył w niedzielę nowe szczyty, po czym jednak doszło do pewnego cofnięcia. Źródło: xStation5

 Spoglądając na Bitcoina pod kątem analizy technicznej należy zauważyć, że dynamiczny ruch w kierunku 6250 USD nastąpił po wybiciu oporu w postaci 5800 USD. Obecnie może rozpoczynać się okres konsolidacji. Natomiast kolejnym celem dla kupujących powinna być bariera 6350 USD, gdzie wypada zniesienie 123,6%.

Rosnąca popularność kryptowalut idzie w parze z powstawaniem nowych miejsc pracy związanych z tą branżą. Według szefa Freelancer, Matta Barrie, sporo osób zajmuje się tworzeniem nowych kryptowalut na zlecenie. Ponadto w związku z rosnącą popularnością ICOs - jedna z form pozyskiwania finansowania przez rozwijające się spółki połączona ze sprzedażą tokenów za Bitcoinów lub inne popularne kryptowalutów - liczba etatów związanych z Bitcoinem w III kwartale wzrosła o 82%. 

Warto też wspomnieć o Wietnamie. Tamtejszy bank centralny przygotował restrykcyjne regulacje dla rynku kryptowalut. Rozwiązania zostały już przyjęte przez rząd i zakładają one, że użytkownicy Bitcoina mogą zostać obciążeni grzywną wahającą się od 6600 do 8800 USD. Przepisy mają wejść w życie z dniem pierwszego stycznia 2018 roku.

link do pliku

 Tymczasem przed Litecoinem (LTCUSD) może rysować się większy potencjał wzrostowy po skutecznej obronie linii trendu wzrostowego. Źródło: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.