Skip to content

XTB TRADEBEAT

Akcje Monte dei Paschi zawieszone

Ważą się losy sektora bankowego we Włoszech w związku z dzisiejszych głosowaniem w senacie na temat pomocy państwowej dla sektora. Monte dei Paschi potrzebuje do końca tego roku 5 mld EUR, aby utrzymać płynność.

Akcje tego banku straciły dzisiaj 17%, zanim notowania tego aktywa zostały wstrzymane na giełdzie w Mediolanie. 

link do pliku

Cena akcji Monte dei Paschi we Włoszech straciła grunt (BMPS.IT na xStation). Źródło: xStation5

Nastroje na rynkach akcyjnych w Europie nie są najgorsze, chociaż sytuacja jest dosyć nerwowa w przypadku hiszpańskiego rynku, gdzie tam Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał zrefundować nadmierne spłaty odsetek naliczanych od kredytów hipotecznych, począwszy od 2013 roku. 

W przypadku indeksu włoskich spółek FTSE MIB widzimy póki co minimalne cofnięcie poniżej oporu wyznaczonego przez początek ostatniej fali spadkowej z początku 2016 roku. Wsparciem dla pary są okolice zniesienia 78.6 nad poziomem 18 tys. punktów. 

link do pliku

FTSE MIB cofa się minimalnie ze oporu wyznaczonego przez początek ostatniej fali spadkowej. Źródło: xStation5

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.