Skip to content

XTB TRADEBEAT

Środowy kalendarz pęka w szwach

Podsumowanie:

  • Decyzja Banku Kanady wydarzeniem dnia w środę
  • Funt w centrum uwagi do południa dzięki publikacji PKB
  • Ropa w centrum zainteresowań ze względu na raport DOE

Po nieco niemrawym początku tygodnia kolejne trzy dni przynoszą bardzo intensywny kalendarz. Dziś wydarzeniem dnia jest posiedzenie Banku Kanady, ale ważnych publikacji też jest sporo. Oto kluczowe z nich:

10:00 Indeks Ifo w Niemczech, konsensus 115,1 pkt.  - oczekiwana jest w zasadzie stabilizacja po tym, jak we wrześniu indeks wyniósł 115,2 pkt., cały czas ocena bieżącej sytuacji jest dużo lepsza niż oczekiwania.

10:30 PKB w Wielkiej Brytanii za Q3, konsensus +0,3% q/q i +1,5% r/r - bardzo ważne dane. Za tydzień jest posiedzenie BoE i rynki oczekują podwyżki, tymczasem ostatnie publikacje były racze rozczarowujące. Poprzeczka może i nie wisi zbyt wysoko w przypadku tej publikacji, ale gdyby okazało się, że dane będą jeszcze słabsze funt mógłby zacząć tonąć. 

14:30 dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA - konsensus +1% i +0,5% m/m dla zamówień bez środków transportu - popyt w USA wzrasta po zakłóceniach związanych z huraganami. Dolar ostatnio jest na fali i dzisiejsze dane raczej nie powinny tego zmienić. 

16:00 decyzja BoC - tak naprawdę o 16:00 sama decyzja, o 16:30 raport, o 17:15 konferencja prezesa, a zatem dwie godziny sporej zmienności na CAD. Rynek nie oczekuje podwyżki, ale ważne będą wskazania, co do kolejnych ruchów - szerszą analizę przedstawiliśmy wczoraj (tutaj). 

link do pliku

Środowe wydarzenia będą szczególnie istotne dla pary GBPCAD, która znajduje się w okolicach oporu. Można zatem powiedzieć, że z tej perspektywy spadki wyglądają na bardziej prawdopodobne. Źródło: xStation5 

16:30 - raport DOE o zapasach w USA, konsensus -2.8mb - raport API pokazał nieoczekiwanie niewielki przyrost zapasów ropy (+0.5mb), ale jednocześnie ogromny spadek zapasów benzyny (-5.75mb) dlatego można powiedzieć, że raczej był dla cen ropy pozytywny. 

23:45 - bilans handlowy Nowej Zelandii, konsensus -900m NZD - kiwi jest ostatnio pod sporą presją i taki raport jak bilans handlowy raczej tego nie zmieni. Niemniej jest to jedna z ważniejszych publikacji sesji azjatyckiej

 

Wszelkie decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie powyższych informacji lub analiz podejmowane są wyłącznie na własne ryzyko. Powyższa informacja nie stanowi rekomendacji indywidualnej, a jakiekolwiek przedstawione w niej dane i analizy nie odnoszą się do indywidualnych celów inwestycyjnych, potrzeb ani indywidualnej sytuacji finansowej osób, którym zostały przedstawione.